Ufficials e funcziunaris dalla Pleiv s. Gions Mustér

 
 

naven da

tochen

onns en survetsch

Pleiv S. Gions e baselgia S. Gion

 

 

 

Presidents

 

 

 

Condrau Pius

1977

1987

10

Huonder Leo

1988

1999

11

Jeitziner Kurt

1999

2002

3

Gienal Otto

2002

2010

8

Maissen Linus

2010

2016

6

Tuor Aldo

2016

2016

0

 

 

 

 

Vicepresidents (post singul)

 

 

 

Gadola Mario

1981

 

 

Lombris-Manetsch Jris

2002

2014

12

Tenner Gion

2014

2016

2

 

 

 

 

Actuars (-1989 era ugau pervenda)

 

 

 

Cathomen Sebastian

 

1989

 

Deflorin Battesta

1989

1996

 

Manetsch Gion Battesta

1996

 

 

Lombris-Manetsch Jris

2002

2014

12

Manetsch Corina

2014

2016

2

 

 

 

 

Ugaus-pervenda

 

 

 

Bigliel Battesta

 

 

 

Tuor Aldo

1990

1999

9

Lozza Willi

1999

2016

17

 

 

 

 

Ugau-baselgia s. Gions

 

 

 

Nay Ervin

1976

1999

23

Tschuor Gion Battesta

1999

2009

10

Berther Claudius

2009

2016

7

Schmed Romeo

2016

2016

0

 

 

 

 

Presidents cussegl pastoral

 

 

 

Silam Alexi

1981

1986

5

Dionys Steger

1986

1993

7

Furger Rita

1993

1999

6

Petschen Bernhard

1999

2008

9

Manetsch Frieda

1999

 

 

Cajacob Laurenzia

2008

2012

4

Hosang Gion Battesta

2012

2016

4

 

 

 

 

Plevons

 

 

 

Bagolina Dominicus, cap.

1787

1818

31

Ludescher Beat, pader

1818

1845

27

Carigiet Baseli, pader

1845

1854

9

Tener Placidus, pader

1854

1860

6

Carigiet Baseli, pader

1860

1869

9

Tener Placidus, pader

1869

1877

8

Carigiet Baseli, pader

1877

1879

2

Nadig Bernhard R. D.

1879

1880

1

Casanova R. S. L

1889

1894

5

Bistgaun Giusep Cathomen

1895

1912

17

Brugger Giusep Alois

1912

1944

32

Fidel Camathias, canoni

1944

1964

20

Cantieni Giuli

1964

1981

17

Sievi Sep Fidel

1981

2000

19

Manetsch Alexi

2000

2012

12

Georg Changeth

2013

2016

3

 

 

 

 

Calusters

 

 

 

Schuoler Baseli

1929

1955

26

Schuoler Anton

1955

1977

22

Schuoler Elisabeth

1955

2002

47

Deflorin- Flepp Agnes

2007

2016

9

Hosang-Flepp Ottilia

2007

2016

9

 

 

 

 

Organists

 

 

 

Huonder Giusep

1939

1998

59

Simonet Claudio

1998

2016

18

 

 

 

 

Viceorganists

 

 

 

Coray Balzer

 

1983

 

Casanova Rico

1983

1992

9

Tenner Gion

1992

2016

24

 

 

 

 

Secretariat

 

 

 

Berther Catrina

1981

1993

12

Lombris-Manetsch Jris

1993

2016

23

 

 

 

 

Revisurs da quen

 

 

 

Sialm Christian

 

1984

 

Huonder Heinrich

 

1986

 

Deflorin Meinrad

1984

1996

12

Duff Paul

1986

2007

 

Cajacob Francestg

1996

 

 

Sac Roger 

2007

2014

7

Berther Catrina 

2011

2014

3

Di Bella Graziella

2014

2016

2

Schmed Romeo

2014

2016

2

 

 

 

 

Caplania Segnas e baselgia S. Bistgaun e s. Roc

 

 

 

Presidents

 

 

 

Sialm Ignaz

1939

1969

30

Manetsch Placi

1969

1975

6

Quinter Felix

1975

1987

12

Jeitziner Kurt

1987

1999

12

Cajacob Robert

1999

2005

6

Gion Tenner

2005

2014

9

 

 

 

 

Vicepresidents ed actuars

 

 

 

Huonder Josef

1953

1960

 

Berther Albert

1960

1996

36

Durschei Anita

1996

2002

6

Loretz-Huonder Alberta

2002

2014

12

 

 

 

 

Ugaus-baselgia

 

 

 

Durschei Tumaisch

 

1960

 

Huonder Josef

1960

1981

21

Cajacob Robert

1981

1999

18

Duff-Sac Letizia

1999

2014

15

Tenner Gion

2014

2016

2

 

 

 

 

Ugaus pervenda

 

 

 

Huonder Baseli Giusep

1953

1979

26

Huonder Duri

1979

1987

8

Durschei Felici

1987

1998

11

Schnoz Reto

1998

2005

7

Monn Linus

2005

2014

9

 

 

 

 

Caplons Segnas

 

 

 

Josef Anton Maissen da Sumvitg

1773

1776

3

Michael Jenal da Samignun 

1776

1785

9

pader Maurus Nagher d' Ursera 

1785

1788

3

Jacon  Stiafen Degonda da Tujetsch 

1788

1792

4

Valentin Rothmund da Mustér

1792

1798

6

Nicolaus Valentin Berther (Segnas)

1798

1799

1

Sebastian Andriuet  da Mustér 

1799

1801

2

Martin Simonet da Medel 

1801

1804

3

Josef Anton Huonder (Mustér)

1804

1810

6

Josef Lorenz Schmid 

1810

1815

5

Maurus Birchler, pader

1815

1820

5

Ildefons Decurtins, pader

1820

1833

13

Giusep Thaler (Tirol)

1833

1835

2

Adelghotus Berther 

1835

1853

18

Casaulta Christian Antoni

1853

1878

25

Augustin Giachen Antoni

1878

1882

4

Genelin Paulin Benedetg

1882

1906

24

Augustin Giachen Antoni

1906

1910

4

Simeon Ursicin, pader

1910

1912

2

Cathomen Bistgaun Giusep

1912

1934

22

Quinter Alfons

1934

1947

13

Venzin Sep Antoni

1947

1957

10

Camonada Gion

1957

1965

8

Venzin Flurin

1965

1976

11

Durschei Giusep

1976

1983

7

P. Ambros Widmer

1982

1983

1

Venzin Pius, canoni

1983

2013

30

 

 

 

 

Calusters

 

 

 

Huonder-Huonder Josef

1953

1983

30

Huonder-Huonder Catrina

1953

1990

37

Jacomet-Caminada Barla

1990

2016

26

 

 

 

 

Organists

 

 

 

Berther Albert

1966

1994

28

Tenner Gion

1994

2016

22

 

 

 

 

Revisurs da quen

 

 

 

Huonder Maurus

 

1960

 

Durschei Victor

 

1957

 

Durschei Pius

1957

1984

27

Loretz Vigeli

1960

1984

24

Deflorin Meinrad

1984

2005

21

Sialm Leci

1984

1996

12

Berther Claudius

1996

2014

18

Deflorin Adrian

2005

2014

9

 

 

 

 

Cussegl pastoral Segnas (presidents)

 

 

 

Tenner Gion

1990

1996

6

Deflorin Marlène

1996

1998

2

Flury Blandina

1998

2005

7

 

 

 

 

Caplania Cavardiras e baselgia S. Antoni

 

 

 

Presidents

 

 

 

Monn Sep Antoni 

1972

1974

2

Levy Luis

1975

1977

2

Levy Battesta

1977

1996

19

Schuoler Alexa

1996

2000

4

Labas Christina

2000

2011

11

 

 

 

 

Ugaus-baselgia

 

 

 

Columberg Pius

1972

1973

1

Venzin Sofia

1973

1974

1

Monn Roman

1975

1989

14

Schuoler Alexa

1990

1996

6

Tschuor Luis

1996

2002

6

Schuoler Alexa

2002

2003

1

Sabbadini Giovanni

2003

2010

7

Lozza Willi (fusiun surpriu il sett.)

2010

2011

1

Schuoler Alexa

2011

2016

5

 

 

 

 

Ugaus-pervenda

 

 

 

Schuoler Battesta

1972

1985

13

Columberg Carli

1986

2007

21

Hess Eveline

2008

2011

3

Lozza Willi

2011

2012

1

 

 

 

 

Caplons

 

 

 

Pader Ambros Widmer

 

1983

 

Venzin Pius

1983

1988

5

 

 

 

 

Calusters

 

 

 

Mathiuet-Schmed Rosa

 

1998

 

Ulmann-Schuoler Cornelia

1998

2003

5

Labas Christina

2003

2011

8

Pöhl Carmelia

2011

2016

5

 

 

 

 

Organists

 

 

 

Berther Albert

1983

1992

9

Steinacher Erica

1993

2011

18

Pöhl Marcel

2011

2015

4